ΕΝΑΡΞΗ ΕΚΘΕΣΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΩΝ ΓΙΑ ΤΑ 200 ΧΡΟΝΙΑ.
Πραγματοποιήθηκε η Έκθεση Καλλιτεχνών, για τα 200 χρόνια με πρωτοβουλία της ΔΗ.Κ.Α.ΔΙ.ΜΕ και της Πολιτιστικής Επιτροπής του Δήμου 1821-2021 και θα διαρκέσει έως 20 Ιουλίου. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΔΩ:
Η ΔΗ.Κ.Α.ΔΙ.ΜΕ. διοργανώνει χριστουγεννιάτικη απόδραση για τα μέλη των Κέντρων Ανοιχτής Προστασίας Ηλικιωμένων και τα εργαστήρια δημιουργικής απασχόλησης, με τελικό προορισμό τα Τρίκαλα. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΔΩ: ΜΥΛΟΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ
Η ΔΗ.Κ.Α.ΔΙ.ΜΕ του Δήμου Διρφύων Μεσσαπίων, με την Επιτροπή Πολιτισμού 1821-2021 στα πλαίσια εορτασμών των 200 χρόνων από την Επανάσταση του 1821, ανακοινώνει το πρόγραμμα των πρώτων δράσεων, όπως χρονικά θα ξεκινήσουν και θα ολοκληρωθούν. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΔΩ:ΠΡΩΤΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ